İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI
 

Siparişimin yanlış ya da defolu gönderilmiş olması durumunda ne yapacağım?

1. Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçmektedir. Nadiren yaşanılan ürün defolu veya yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;


Fatura içerisinde yer alan iade formunu eksiksiz doldurarak  anlaşmalı olduğumuz kargo firmamız UPS KARGO aracılığı ile müşteri numaramız 072F8E bilgilerini belirterek göndermeniz gerekmektedir. 

Ürün İadesinde para hesabıma ne zaman geçer?

Ürün iade kontrol birimimizin onayını takiben aşağıdaki bilgilere göre para iade işlemlerimiz gerçekleşmektedir. 

1. Ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirdiyseniz, taksitli işleminiz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz ise tek çekim olarak 7 iş gününde kredi kartınıza iade edilir.

2. Ödemenizi debit kart ile gerçekleştirildiyse, tek çekim olan işleminiz banka hesabınıza havale/eft yoluyla 7 iş gününde iade edilir.

3. Ödemenizi sanal kartla gerçekleştirdiyseniz, tek çekim işleminiz kartınıza 7 iş gününde iade edilir.

4. Kapıda ödeme seçeneği ile ödeme yaptıysanız sizin tarafınızdan bildirilecek olan iban numarasına 7 iş günü içerisinde iade edilir.

Not: Kapıda kredi kartı, kapıda nakit veya banka havalesi ile gerçekleştirilmiş olan alışverişlerin iadesinin sağlanabilmesi için , fatura içinde yer alan iade alanına İban ve isim soyisim bilgilerinizin eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Kapıda ödeme tahsilat bedeli (4,99 TL) iade edilmemektedir.
 

İade işleminde kargo ücreti kime aittir?

1. İade kargo ücreti alıcıya aittir.

Not: İndirimli ürünlerde ve outlet ürünlerinde iade ve değişim yapılmamaktadır.
 

DEĞİŞİM

Değişim süresi kaç gündür?

www.modarafi.com  web sitemizden ve Whatsapp sipariş hattımız üzerinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış ve deforme olmamış  olması şartıyla değişim süresi fatura tarihinden itibaren 14 gündür.
 

Değişimlerde kargo ücreti ödeyecek miyim?

1. Moda Rafı olarak anlaşmalı kargomuz UPS KARGO ile 072F8E müşteri numaramız ile tarafamıza göndereceğiniz değişim ürünlerinin  kargo ücreti alıcıya aittir.

2. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapılması durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.

3. Ürün değişim işleminden sonra size gönderilmiş olan yeni ürününüze ait kargo ücreti tarafınıza yansıtılmaktadır.
 

Değiştirdiğim ürün göndermiş olduğum üründen daha pahalı ise ne yapacağım?

 

1. Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün veya ürünlerden pahalı ise aradaki fark kapıda ödeme olarak tarafınıza yansıtılacaktır.